/, inne/Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową?

Jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową?

A więc zdecydowaliście się wybrać na rodzinną sesję zdjęciową! Jak się ubrać? To jedne z najczęstszych pytań zadawanych przez moich klientów. Warto zatem zastanowić się chwilkę jak przygotować się do takiej sesji. Aby stworzyć piękny portret dla rodziny czy dziecka należy ułożyć odpowiedni plan 🙂

jak przygotowac sie na sesje

 

Ubrania

Trafnie dobrana odzież będzie miała wpływ na całokształt zdjęcia i na jego późniejszy odbiór. Im bardziej klasyczny ubiór, tym bardziej harmonijna fotografia, która świetnie będzie się prezentowała we wnętrzu waszego domu przez długie lata. Kolor przewodni sesji nada spójnej kolorystyki i odczucie więzi i jedności.

Unikamy pstrokatych barw, wzorów, logówek, napisów itp, które odwracają uwagę od głównego tematu zdjęcia – waszych twarzy i oczu.

Jeśli szukacie inspiracji jak ubrać się na sesję rodzinną, kilka z nich możecie obejrzeć tutaj.

Dodatki

Jeśli wasze dzieci przywiązują szczególna uwagę do ulubionej zabawki, zabierzcie ją na sesję. Wasza córka jest małą damą? Weź kapelusz, korale i inne dodatki. A jeśli przejawiają zamiłowanie do sportu, tańca czy mają inne pasje, nie zapomnij zabrać ze sobą odpowiednich gadżetów.

ubrania do sesji zdjęciowych

 

Pozowanie

Nie martw się o pozowanie na sesji. Pomogę Wam rozluźnić się przed obiektywem. Aczkolwiek jeśli macie jakąś wizję fotografii rodzinnej, możecie mi o tym wcześniej powiedzieć, pokazać przykładowe zdjęcia.

 

Co wziąć jeszcze pod uwagę?

Jeśli planujecie powiesić zdjęcie na ścianie, zwróćcie uwagę na kolorystykę twoich wnętrz. Preferujesz jasne barwy czy raczej kontrastowe? Zastanów się jakie ubrania będą pasowały do twoich pomieszczeń.

 

Ważne

Potraktuj sesję zdjęciową jako dobrą zabawę. Wiem, że niektórzy stresują się do tego stopnia, że spędza im to sen z powiek i wcale się nie dziwię, bo jest to nowe doświadczenie. Nie jest prostą sprawą odnaleźć się w nowej sytuacji. Gwarantuję Ci jednak, że sesja rodzinna jest fajnym doświadczeniem, tym bardziej, że finalny produkt w postaci zdjęć, będzie Wam towarzyszył jeszcze przez długi długi czas.

Do zobaczenia 🙂

 

 

jak ubrać się na rodzinną sesję zdjęciową

sesja braci ubranych w stroje piłkarskie sesja dla braci

(5074)

2017-11-16T01:55:33+00:0011.3.17|Categories: do poczytania, inne|

About the Author:

Cześć. Jestem Kasia Znana i fotografuję dzieci, rodziny oraz kobiety. Stawiam na naturalność i spontaniczność, dlatego sesja zdjęciowa jest dobrą zabawą nie tylko dla dzieci. Dojadę w każdy zakątek Polski, aby pomóc Ci stworzyć piękny album rodzinny. Zanim to jednak nastąpi - poznaj swojego fotografa lub zerknij na przykładowe fotografie rodzinne. Pozdrawiam ;)