Jeśli czujesz, że ciąża Ci sprzyja i w pełni akceptujesz zmiany jakie zachodzą w twoim ciele podczas tego okresu, to dobry znak. Sesja ciążowa może być dobrym pomysłem, aby utrwalić ten błogosławiony stan. Potraktuj sesję jako element wyprawki, z której zdjęcia posłużą Ci i twojemu dziecku jeszcze przez długi czas. Jak się przygotować? Kilka sugestii zostawiam poniżej.

Kiedy?

Sesja brzuszkowa jest wspaniałą przygodą. W którym miesiącu ją zrobić? To jedno z najważniejszych pytań jakie zadają mi klientki. Sesję fotograficzną najlepiej jest zrobić, gdy brzuszek jest dosyć widoczny. Nie warto jednak zostawiać tego na ostatnią chwilę. 1-3 tygodnie przed rozwiązaniem może już być za późno, ponieważ dzidzia może zjawić się trochę wcześniej niż planowano.

jak przygotować się do sesji ciążowej

Gdzie?

Jeśli dobrze się czujesz wśród natury to plener będzie doskonałym rozwiązaniem, jeśli pogoda na to pozwoli. Możesz wybrać się w jakieś urokliwe miejsce, gdzieś w parku pod wierzbą lub w lesie. Sesja we własnym domu jest wygodnym rozwiązaniem. Wszystko masz pod ręką, nie musisz jechać do fotografa, to on przyjeżdża do Ciebie. Jeśli jednak masz ochotę na zmianę otoczenia lub jest środek zimy, sesja studyjna jest rozwiązaniem. Tu możesz odsłonić swój brzuszek lub przywdziać swoja ulubioną kreację.

Jak?

Na sesję warto zabrać ze sobą osobiste akcesoria, rekwizyty, które wniosą do zdjęć indywidualnego charakteru. Najbardziej popularne są m.in. USG, maleńkie buciki dzidziusia, smoczek, śpioszki, maskotka, klocki z literkami, wstążka na brzuch. Warto się trochę zastanowić i poruszyć swoją inwencję twórczą, aby mieć swój wkład w sesję.

Odpowiednia garderoba też jest istotnym elementem. Jak się ubrać? Istotne jest, abyś czuła się swobodnie w swojej kreacji. Obcisły strój podkreśli twój kształtny brzuszek, coś luźniejszego pozwoli ci go z łatwością odkryć.

 

Najważniejsze jednak abyś tego dnia była wypoczęta i czuła się pięknie. To najlepsza recepta na dobre zdjęcia. Sesja ciążowa ma być przyjemnym doświadczeniem, więc zanim zdążysz się zmęczyć już będzie po wszystkim. Godzina to optymalny czas podczas, którego zdążymy obfotografować cały brzuszek ze wszystkich stron. Profesjonalny i znany fotograf, stworzy Ci dogodne warunki podczas sesji, na którą możesz zabrać partnera, dziecko, rodzinę.

ZOBACZ PRZYKŁADOWE SESJE CIĄŻOWE.