Dawno temu, był sobie bardzo mały książę. Wszyscy w królestwie sądzili, że jest najmądrzejszym chłopcem na świecie. Pewnego dnia przyszedł stary mędrzec i zapytał chłopca, czy myśli czasem o swoich marzeniach.

A co to są marzenia? – zapytał książę.

Staruszek był zdziwiony pytaniem – Marzyć każdy może, po to aby te marzenia spełniać – powiedział. Książę był zachwycony i zapytał, gdzie może się tego nauczyć. Mędrzec odpowiedział, że marzeń się nie uczy po prostu się marzy. Książę zaczął zastanawiać się o czym mógłby marzyć.

Pewnego dnia pomyślał, że chciałby zwiedzić cały świat i od tej pory nie mógł przestać o tym myśleć. Gdy spoczął w łóżku olśniła go myśl, że właśnie wymarzył swoje pierwsze marzenie. Był przeszczęśliwy. – Nie mogę przecież tak żyć myśląc o zwiedzaniu świata, muszę po prostu go zwiedzić! Młodzieniec zaczął planować w jakiej kolejności odwiedzi wszystkie  państwa świata.

Następnego ranka oznajmił rodzicom –  Chce zwiedzić świat. Królowa uśmiechnęła się, ale Król huknął:

Nigdy stąd nie wyjedziesz! Kiedyś będziesz władcą tego królestwa!

Mijały lata, a książę nie przestał marzyć. Pewnego dnia pomyślał, że skoro nie może wyjechać poza królestwo i nie może go zostawić, to pojedzie z całym królestwem. Powiadomił o tym Króla. Król się oczywiście nie zgodził, ale po namowach uległ młodemu księciu i ostatecznie puścił go w świat, sam zostając wciąż głową królestwa.

Wkrótce poddani królestwa zbudowali księciu łódź niezbędną do zwiedzenia świata. Zabrał ze sobą dr. Bickensa, który znał się dobrze na geografii i przyrodzie. Dzień w którym mieli wyruszyć zbliżał się wielkimi krokami.

Twoja łódź gotowa mości książę – powiedział kapitan łodzi.

Wreszcie wyruszyli w świat. Nie minął tydzień, a łódź dobiła do pierwszego portu. Książę cieszył się myślą, że część jego marzenia została spełniona. Miał do odwiedzenia wiele państw i to było najlepsze, bo wciąż mógł realizować swoje marzenie.

Koniec bajki Dominiki.

 

Cy warto marzyć?

W życiu musimy mieć marzenia, żeby było nam przyjemniej żyć. Oczywiście samo myślenie o marzeniach nic nie zmieni, dlatego pierwszym krokiem ku ich realizacji może być stworzenie przepięknej mapy marzeń, która pomoże nam je uszczegółowić.  Obserwowanie jej codziennie może być motorem do podjęcia pierwszych działań, które pomogą nam w ich realizacji. Mapę marzeń dobrze jest zrobić sobie co roku, aby uaktualniać nasze marzenia, bo te przecież się spełniają 🙂

Dlaczego warto zrobić mapę marzeń?

  • żeby nie siedzieć bezczynnie
  • bo marzenia się spełniają
  • żeby przyjemne i kreatywnie spędzić czas w miłym towarzystwie
  • bo wyobraźnia nie zna granic
  • marzenia są szczęśliwe 🙂

Realizuj swoje marzenia!

 

Post zainspirowany warsztatami z Renatą Wroną „Mapa Marzeń”.

01mapamarzenmapa marzen03kasiaznanaidzieci